Mały biały domek oazą rodzinnego spokoju

Na zakup domu najczęściej decydują się rodziny z dziećmi. Dom to dużo większa przestrzeń niż mieszkanie, a dodatkowo posiada ogród. Nie wszyscy potrzebują jednak dużego metrażu, a chcą mieć własny kawałek podwórka.

Czytaj więcej: Mały biały domek oazą rodzinnego spokoju

Wciąż mamy dużo do wybudowania

Według założeń Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, w 2030 r. na 1 000 Polaków powinno przypadać 435 mieszkań. Obecnie wskaźnik ten sięga 363 mieszkań. Nowy program Mieszkanie+ ma być jednym z istotnych elementów służących rozbudowie zasobów mieszkaniowych.

Czytaj więcej: Wciąż mamy dużo do wybudowania

Kryteria wyboru mieszkania/domu oraz zalety wybranej oferty

Podjęcie decyzji o zakupie mieszania lub domu to pierwszy krok na drodze do wymarzonego M. Mowa tu nie tylko o formalnościach związanych z samą transakcją i późniejszych etapach (ewentualny remont i wykończenie, przeprowadzka), ale także o trudzie „przedarcia się” przez gąszcz ofert rynkowych spełniających nasze oczekiwania. No właśnie, a jakie są te „oczekiwania”, czym kieruje się osoba zdecydowana na zmianę miejsca zamieszkania i co docenia w wybranej ofercie?

Czytaj więcej: Kryteria wyboru mieszkania/domu oraz zalety wybranej oferty

Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka, czyli o różnych typach domów

Kupując mieszkanie można wybrać, czy ma ono być na dużym zamkniętym osiedlu jednakowych bloków, czy może w kameralnym budynku, gdzie wszyscy sąsiedzi będą się znali.  Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych. Osoby marzące o własnym domku z ogródkiem mogą wybierać spośród domów wolnostojących, w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Każdy z typów ma swoje wady i zalety, zwolenników i przeciwników.

Czytaj więcej: Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka, czyli o różnych typach domów

Satysfakcja z zakupionego mieszkania/domu

  W Polsce od lat dominuje przekonanie, że nieruchomość, w której się mieszka, należy posiadać na własność, a wynajem jest smutną koniecznością zanim dorobimy się własnego „M”. Potwierdzają to również statystyki. Według publikacji GUS z 2014 r. Warunki życia rodzin w Polsce, we własnym domu lub mieszkaniu mieszka około 80% Polaków. Ponad 10% tych lokali jest obciążone hipoteką. To, że Polacy wolą nieruchomości kupować niż wynajmować jest faktem powszechnie znanym, ale czy zawsze są zadowoleni ze swojego wyboru?

Czytaj więcej: Satysfakcja z zakupionego mieszkania/domu


  • azbud
  • campo
  • kalter
  • marked
  • logoksb200.jpg
  • logomale