Newsletter

Zamów newsletter, aby otrzymywać informacje o najnowszych ofertach i promocjach

Dlaczego warto skorzystać z Galerii Dewelopera?

 • 0% prowizji - ceny deweloperów
 • Wszystkie oferty w jednym miejscu
 • Profesjonalne doradztwo
 • Pomoc w negocjacjach
 • Pakiety usług dodatkowych
 • Dodatkowe bonusy dla klientów

Mały biały domek oazą rodzinnego spokoju

Na zakup domu najczęściej decydują się rodziny z dziećmi. Dom to dużo większa przestrzeń niż mieszkanie, a dodatkowo posiada ogród. Nie wszyscy potrzebują jednak dużego metrażu, a chcą mieć własny kawałek podwórka.

Czytaj więcej: Mały biały domek oazą rodzinnego spokoju

Gasnący MdM

Najświeższe dane dotyczące liczby wniosków składanych w ramach programu MdM jednoznacznie świadczą o tym, iż wszedł on już w swoją schyłkową fazę.

Czytaj więcej: Gasnący MdM

Wciąż mamy dużo do wybudowania

Według założeń Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, w 2030 r. na 1 000 Polaków powinno przypadać 435 mieszkań. Obecnie wskaźnik ten sięga 363 mieszkań. Nowy program Mieszkanie+ ma być jednym z istotnych elementów służących rozbudowie zasobów mieszkaniowych.

Czytaj więcej: Wciąż mamy dużo do wybudowania

Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka, czyli o różnych typach domów

Kupując mieszkanie można wybrać, czy ma ono być na dużym zamkniętym osiedlu jednakowych bloków, czy może w kameralnym budynku, gdzie wszyscy sąsiedzi będą się znali.  Podobnie jest w przypadku domów jednorodzinnych. Osoby marzące o własnym domku z ogródkiem mogą wybierać spośród domów wolnostojących, w zabudowie bliźniaczej czy szeregowej. Każdy z typów ma swoje wady i zalety, zwolenników i przeciwników.

Czytaj więcej: Wolnostojący, bliźniak, a może szeregówka, czyli o różnych typach domów

MdM także na rynku wtórnym

Posłowie niemal jednogłośnie przegłosowali istotne zmiany w programie MdM. Tak jak zapowiadaliśmy w jednym z poprzednich materiałów największą rewolucją jest włączenie do programu mieszkań z rynku wtórnego.  

Czytaj więcej: MdM także na rynku wtórnym

Remontuj z głową, czyli 5 finansowych porad jak przetrwać remont, nie ogołacając portfela

  W życiu każdego człowieka przychodzi czas, w którym musi podjąć decyzję o wykonaniu remontu swojego domu lub mieszkania. Można na niewielką skalę odświeżyć ściany poprzez malowanie albo z rozmachem zacząć od wymiany instalacji i sprzętów gospodarstwa domowego. Przy tego typu planach należy jednak pamiętać, że wszystkie udoskonalenia – zarówno te małe i duże, to koszty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podpowiadamy, jak przestrzegając pięciu prostych zasad bezpiecznie sfinansować remont.

Czytaj więcej: Remontuj z głową, czyli 5 finansowych porad jak przetrwać remont, nie ogołacając portfela

Kredyty hipoteczne – czy stałe oprocentowanie zastąpi zmienne?

  Zaciągając kredyt hipoteczny godzimy się na ryzyko związane ze zmienną wysokością raty. Dlaczego nie możemy z góry poznać całkowitego kosztu kredytu? Czy w najbliższym czasie sytuacja może ulec zmianie?

Czytaj więcej: Kredyty hipoteczne – czy stałe oprocentowanie zastąpi zmienne?

Kryteria wyboru mieszkania/domu oraz zalety wybranej oferty

Podjęcie decyzji o zakupie mieszania lub domu to pierwszy krok na drodze do wymarzonego M. Mowa tu nie tylko o formalnościach związanych z samą transakcją i późniejszych etapach (ewentualny remont i wykończenie, przeprowadzka), ale także o trudzie „przedarcia się” przez gąszcz ofert rynkowych spełniających nasze oczekiwania. No właśnie, a jakie są te „oczekiwania”, czym kieruje się osoba zdecydowana na zmianę miejsca zamieszkania i co docenia w wybranej ofercie?

Czytaj więcej: Kryteria wyboru mieszkania/domu oraz zalety wybranej oferty

Prawo własności i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu – czy różnice są istotne?

  Wiele osób kupujących mieszkanie staje przed dylematem, czy warto nabyć lokal, do którego nie przysługuje prawo własności, ale spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Jakie są właściwie różnice między tymi prawami? W niniejszym artykule postaramy się rozwiać główne wątpliwości.

Czytaj więcej: Prawo własności i spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu – czy różnice są istotne?

Rewolucyjne zmiany w MdM?

  Wszystko wskazuje na to, iż możemy się doczekać zaskakującej zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Na posiedzeniu podkomisji zajmującej się nowelizacją ustawy regulującej działanie wspomnianego programu zaproponowano bowiem włączenie do niego rynku wtórnego. Propozycję poparli przedstawiciele PO i PiS, więc szansa na jej wprowadzenie stała się realna.

Czytaj więcej: Rewolucyjne zmiany w MdM?


 • azbud
 • campo
 • kalter
 • marked
 • logoksb200.jpg
 • logomale