Gasnący MdM

Najświeższe dane dotyczące liczby wniosków składanych w ramach programu MdM jednoznacznie świadczą o tym, iż wszedł on już w swoją schyłkową fazę.

Czytaj więcej: Gasnący MdM

MdM także na rynku wtórnym

Posłowie niemal jednogłośnie przegłosowali istotne zmiany w programie MdM. Tak jak zapowiadaliśmy w jednym z poprzednich materiałów największą rewolucją jest włączenie do programu mieszkań z rynku wtórnego.  

Czytaj więcej: MdM także na rynku wtórnym

Kredyty hipoteczne – czy stałe oprocentowanie zastąpi zmienne?

  Zaciągając kredyt hipoteczny godzimy się na ryzyko związane ze zmienną wysokością raty. Dlaczego nie możemy z góry poznać całkowitego kosztu kredytu? Czy w najbliższym czasie sytuacja może ulec zmianie?

Czytaj więcej: Kredyty hipoteczne – czy stałe oprocentowanie zastąpi zmienne?

Remontuj z głową, czyli 5 finansowych porad jak przetrwać remont, nie ogołacając portfela

  W życiu każdego człowieka przychodzi czas, w którym musi podjąć decyzję o wykonaniu remontu swojego domu lub mieszkania. Można na niewielką skalę odświeżyć ściany poprzez malowanie albo z rozmachem zacząć od wymiany instalacji i sprzętów gospodarstwa domowego. Przy tego typu planach należy jednak pamiętać, że wszystkie udoskonalenia – zarówno te małe i duże, to koszty od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podpowiadamy, jak przestrzegając pięciu prostych zasad bezpiecznie sfinansować remont.

Czytaj więcej: Remontuj z głową, czyli 5 finansowych porad jak przetrwać remont, nie ogołacając portfela

Rewolucyjne zmiany w MdM?

  Wszystko wskazuje na to, iż możemy się doczekać zaskakującej zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Na posiedzeniu podkomisji zajmującej się nowelizacją ustawy regulującej działanie wspomnianego programu zaproponowano bowiem włączenie do niego rynku wtórnego. Propozycję poparli przedstawiciele PO i PiS, więc szansa na jej wprowadzenie stała się realna.

Czytaj więcej: Rewolucyjne zmiany w MdM?


  • azbud
  • campo
  • kalter
  • marked
  • logoksb200.jpg
  • logomale